2013 Nagrađeni

Pobednici 42. FEDRAS-a

–          PRVA NAGRADA  dodeljuje se predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“ Ljubomira Simovića u izvođenju ansambla Kulturnog centra „Radoje Domanović“ iz Rače u režiji Dejana Cicmilovića;

–          DRUGA NAGRADA dodeljuje se predstavi „Kralj Ibi“  Alfeda Žarija  u izvođenju ansambla KUD „Obilić“ iz Krnjeva u režiji  Gorana Lekića;

–           TREĆA NAGRADA dodeljuje se predstavi „Žorž Danden“ u izvođenju PAB – Sklonište u teatru

 

    ODLUKE   ŽIRIJA 42. FEDRAS-a

 

POHVALE ZA GLUMAČKA OSTVARENJA  dodeljuju se:

–          Miroslav  Milutinović za ulogu Dare u predstavi „Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera“;

–           Jeleni Stojadinović za ulogu  Dolores u predstavi „La Gerila“;

–          Marko Bogdanović  za ulogu Gipsanog u predstavi „La Gerila“

–          Milan Dudić za ulogu Dušana u predstavi „Nije čovek ko ne umre“;

–          Spasoje Milić za ulogu Ivana u predstavi „Nije čovek ko ne umre“;

–          Mirko Marković  za ulogu Žorža Dandena u predstavi „Žorž Danden“;

–          Miljan Vojnović za ulogu ulogu gospodina od Sotanvila u predstavi „Žorž Danden“;

–          Zorana Vreća za ulogu Kodine u predstavi „Žorž Danden“ ;

–          Marko Jovanović za ulogu Cara Lazara  u predstavi „Marko Kraljević u borbi za zdravu životnu sredinu“;

–          Mirjana Marušić za ulogu Simke u predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“;

–          Gorica Milojević za ulogu Jelisavete u  predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“ ;

–          Dragan  Asić za ulogu Drobca u  predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“;

–          Milan Milošević za ulogu  Pjera Brošana  u predstavi „Večera budala“;

–          Pohvala za kolektivnu igru dodeljuje se ansamblu predstave  „Marko Kraljević u borbi za zdravu životnu sredinu“.

ŽIRI FESTIVALA DODELJUJE SLEDEĆE NAGRADE:

–          nagrada za negovanje kulture scenskog govora dodeljuje se ansamblu predstave „Putujuće pozorište Šopalović“;

–          nagrada za najbolji scenski pokret dodeljuje se predstavi „Kralj Ibi“

–          nagrada za najbolju muziku dodeljuje se Zoranu Straki za predstavu „Žorž Danden“

–          nagrada za najbolji kostim dodeljuje se Milanki Matić, Gordani Gajić i Vesni Stefanović za predstavu „Žorž Danden“;

–          nagrada za najbolju scenografiju dobio je Rade Prvulović za predstavu „Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera“;

–          specijalna nagrada za dramaturško – rediteljski postupak dodeljuje se Zoranu Stankoviću i Saši Stojanoviću za predstavu „Marko Kraljević u borbi za zdravu životnu sredinu“.

–          specijalna nagrada za glumačku bravuru dodeljuje se  Janku Maglovskom za ulogu Fransoa Pinjona u predstavi „Večera budala“;

             NAGRADE ZA NAJBOLJE MLADE GLUMCE :

–          Marija Živulović za ulogu Bordirke u predstavi „Kralj Ibi“

–          Predrag Cvetković za ulogu Venceslava u predstavi „Kralj Ibi“

–          Igor Stojanović za ulogu Marka Kraljevića  u predstavi „Marko Kraljević u borbi za zdravu životnu sredinu“;

–          Vuk Radošević za ulogu Ikara u predstavi „Deca u formalinu“

–          NAGRADA ZA NAJBOLJU MUŠKU EPIZODNU ULOGU dodeljuje se Miroslavu Mitroviću za ulogu  Milije  u predstavi „Jelisavetini ljubavni jadi zbog molera“;

–          NAGRADA ZA NAJBOLJU ŽENSKU EPIZODNU ULOGU dodeljuje se Aleksandri Milošević za predstavu  „Žorž Danden“

–          SPECIJALNA NAGRADA ZA KOLEKTIVNU IGRU dodeljuje se ansamblu predstave „Kralj Ibi“

–           NAGRADA ZA NAJBOLJU MUŠKU ULOGU dodeljuje se Goranu Lekiću za ulogu Kralja Ibija  u istoimenoj predstavi;

–          NAGRADA ZA NAJBOLJU ŽENSKU ULOGU dodeljuje se Sanji Ilić za ulogu Gine  u predstavi  „Putujuće pozorište Šopalović“

–          Nagrada za najbolju režiju dodeljuje se Dejanu Cicmiloviću za predstavu „Putujuće pozorište Šopalović“;